Informacija apie mokėjimų apdorojimą

Bendrosios sąvokos

Atgalinis nuskaitymas (angl. chargeback

Mokėjimo kortele inicijuotos mokėjimo operacija ir su ja susijusių piniginių lėšų grąžinimas, kai mokėjimo kortelės turėtojas (pirkėjas) kreipiasi į mokėjimo kortelę išdavusią įstaigą ir ginčija mokėjimo operaciją.

Autorizavimas

Elektroninėje prekyboje, Prekybininkui pareikalavus, mokėjimo kortelę išdavusios įstaigos pateiktas ir Click2Sell Prekybininkui perduotas pranešimas, kad mokėjimo operacija yra galima esant atitinkamai sumai ir naudojant atitinkamą mokėjimo kortelę.

Cardinity

Click2Sell priklausantis prekės ženklas ir Click2Sell sukurta mokėjimo kortelių priėmimo elektroninėje prekyboje sistema.

Elektroninė komercija

Nuotolinė prekyba, kai nurodymas atlikti mokėjimo operaciją mokėjimo kortele yra perduodamas internetu.

Elektroninės komercijos prekybininkas

Asmuo, užsiimantis prekyba prekėmis ar paslaugomis internetu.

Hypertext Transfer Protocol Secure (HTTPS)

HTTPS yra protokolas, leidžiantis saugiai persiųsti informaciją kompiuterių tinkle.

Mobilieji Mokėjimai

Tai yra mokėjimai, atlikti naudojant mobilųjį įrenginį.

Mokėjimo kortelę aptarnaujanti įstaiga/bankas

Bankas ar kita finansinė įstaiga, aptarnaujanti mokėjimo kortelę (apdorojanti mokėjimą).

Mokėjimo kortelę išdavusi įstaiga/bankas

Bankas ar kita finansinė įstaiga, kuri išdavė mokėjimo kortelę.

Mokėjimo (Kredito/Debeto) Kortelė

Visos kredito ir debeto kortelės bei kitos mokėjimo priemonės, išduotos pagal mokėjimo kortelių organizacijų nustatytas taisykles ir reglamentus.

Mokėjimo kortelės duomenys  

Mokėjimo kortelės numeris, kortelės patvirtinimo kodas, galiojimo data, mokėjimo suma, kortelės turėtojo vardas, pavardė ir adresas,

Mokėjimo kortelės turėtojas

Asmuo, kurio vardu yra išduota mokėjimo kortelė

Mokėjimo kortelių organizacijos

Organizacijos, tokios kaip „Visa International“, „Visa Europe“, „MasterCard Inc.“ ir „Maestro International“, kurios valdo mokėjimo kortelių mokėjimo sistemas.

Mokėjimo Terminalas

Mokėjimo terminalas yra paslauga, kuri palengvina komunikaciją su bankais - siunčia mokėjimo informaciją korteles apdorojantiems bankams ir atsakymus iš korteles išdavusių bankų. Kartais, Prekybininko Sąskaita ir mokėjimo terminalas gali būti įrengti kartu, naudojant vienos įmonės paslaugas.

Mokėjimo Operacija

Mokėjimo kortelės turėtojo (pirkėjo) inicijuotas piniginių lėšų pervedimas Prekybininkui naudojant mokėjimo kortelę.

MOTO Terminalas
Tai virtualus mokėjimo terminalas, leidžiantis mokėjimus priimti telefonu, paštu, faksu ar kitomis komunikacijos priemonėmis.

Pasikartojantis mokėjimas

Tai mokestis taikomas kortelės turėtojui (pirkėjui) iš anksto nustatytais intervalais už prekes ar paslaugas, kurios gaunamos periodiškai (pvz. prenumeratos ar narystės).

PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standard)  

Mokėjimo kortelių duomenų saugumo standartas ir standartinis ryšys tarp Prekybininko ir paslaugų tiekėjų siekiant padidinti organizacinį ir techninį saugumą apdorojant mokėjimo kortelės duomenis, kaip to reikalauja mokėjimo kortelių organizacijos.

Prekybininko Sąskaita

Click2Sell atidaryta sąskaita, suteikianti Prekybininkui prieigą prie Cardinity sistemos, kur Prekybininkas gali matyti priimtus mokėjimus bei uždirbtą pelną.

Rezervas 

Click2Sell sulaikoma Prekybininko piniginių lėšų dalis, naudojama kaip Prekybininko prisiimtų įsipareigojimų ir prievolių įvykdymo užtikrinimo priemonė.

 Sutartis

Sutartis, sudaryta tarp Prekybininko ir Click2Sell dėl mokėjimo priemonių priėmimo paslaugos ir susijusių paslaugų teikimo.

Uždelstas pinigų nuskaitymas

Tai prekybininkams suteikiama galimybė užlaikyti gautą mokėjimą ir patikrinti mokėjimo teisėtumą ir tik po to nuskaičiuoti pinigus nuo pirkėjo mokėjimo kortelės.

Vieno paspaudimo mokėjimai

Mokėjimai, atliekami vienu mygtuko paspaudimu (dažniausiai “pay” arba “buy”). Atliekant pirmąjį mokėjimą visa reikalinga kortelės bei asmeninė informacija užšifruojama ir panaudojama atliekant tolimesnius mokėjimus. Tai suteikia galimybę mokėti tik vienu paspaudimu, kas kartą iš naujo nesuvedant duomenų.

3D Secure

Tai protokolas, skirtas papildomam apsaugos sluoksniui internetiniams kredito ir debeto kortelių mokėjimams. Jį sukūrė kortelių asociacijos VISA ir MasterCard.


Dažnai Užduodami Klausimai

Naudingi Šaltiniai

Papildomi šaltiniai, kurie padės jums rasti atsakymus į turimus klausimus.

  • Peržvelkite industrijų sąrašą ir sužinokite, kokie verslo tipai gali naudotis Cardinity paslaugomis.
  • Norint priimti mokėjimus kortelėmis, jums reikės atitikti tam tikrus reikalavimus. Įsitikinkite, ar jūsų tinklapis juos atitinka.
  • Kai kurie verslo tipai negali naudotis Cardinity paslaugomis. Čia rasite draudžiamų veiklų/įmonių sąrašą.
  • Sekite naujienas mūsų tinklaraštyje ir sužinokite daugiau apie Cardinity, el. komerciją, mokėjimus internetu bei daug kitų įdomių temų.

Turite klausimų?

Jei neradote atsakymų į savo turimus klausimus ar norite išsamesnės pagalbos, nedvejodami susisiekite.